İade Süresi

 

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

 

İade-Değişim Şartları

 

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

 

Ürünün faturası, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak Nebioglukuafor.com' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

 

İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.

 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

İade işlenmini başlatmak için iletişim bölümünden veya yada mail ile sarakozmetik.com ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

sarakozmetik.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

 

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, ithalatçı firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

 

Kozmetik ürünlerin etkisi kişiden kişiye değişebilir. sarakozmetik.com'dan alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamamen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

İade Süreci - Nasıl İade Ederim? 

 

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğinizi belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 

İade Alınamaz Ürünler 

 

Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir. Hasarlı ve değişecek ürünler sarakozmetik.com’a ulaştıktan sonra 2 (iki) işgünü içerisinde işleme alınırlar. Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir.

 

 

İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa ürün sorumluları tarafından test edilir. sarakozmetik.com’a ulaşmasından 2 gün sonra, ürünün bağlı olduğu teknik servis ya da tedarikçi kuruluşa gönderilir. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye (telefon veya e-posta ile) haber verilir. Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle Teknoloji ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç 2 - 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir. Bu sürenin sonunda tedarikçi firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır. Teslimattan Kaynaklanan Problemler Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda sarakozmetik.com’a bildirilmelidir. sarakozmetik.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. Ürün Arızalarında sarakozmetik.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır. sarakozmetik.com' a gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili ithalatçı firmaya gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin, hiçbir gerekçe göstermeden; teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içeresinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaştığı tarihten itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR